به جرأت می توان شرکت Polycom را پرچمدار و رهبر جهانی ارائه دهنده ارتباطات یکپارچه صوت، تصویر و داده نامید. این شرکت تنها شرکتی است که محصولات Tele Peresenc، ارتباطات صوتی، تصویری و زیرساختی را براساس استانداردهای بازاز ارائه می‌دهد.

 (برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)

کمپانی Polycom  از سال 2010 به بعد به عنوان نخستین و بزرگ‌ترین کمپانی پیشرو در تجهیزات کنفرانس‌های صوتی و تصویری تحت شبکه به شمار می‌آید. این کمپانی با کسب سابقه درخشان در بازارهای جهانی، کیفیت بالا در تکنولوژی صدا و تصویر، ایجاد سهولت کار برای کاربران و همچنین با جلب رضایت بازار وسیع مشتریان خود به عنوان تنها‌ ارائه دهنده تجهیزات End to End با تلفیق صدا، تصویر، دیتا و وب در دنیا می‌باشد.

اين شرکت فعاليت خود را به طور رسمي از سال 1990 ميلادي با توليد تلفن‌هاي کنفرانس آغاز کرد چندي بعد محصولات ويدئو کنفرانس و اشتراک محتوی را نيز به فعاليت‌هاي خود افزود. در سال 1996 به عضويت IPO  در آمد. امروز اعظم فعاليت اين شرکت در زمينه ويدئو کنفرانس و تجهيزات وابسته است و اولين محصول ارائه شده اين شرکت سري View Station مي‌باشد که در سال 1998 وارد بازار گرديد.

(برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)

با نگاهی به خلاصه وضعیت این شرکت شاید به نظر برسد که به لحاظ تعداد پرسنل و گردش مالی از شرکت‌هایی مثل Cisco و AVAYA کوچکتر است اما با توجه به فروش بازار جهانی محصولات ویدئوکنفرانس این شرکت تا به امروز بزرگ‌ترین تولید کننده تجهیزات و زیر ساختهای شبکه ویدئوکنفرانس می‌باشد. باید دانست که Cisco و AVAYA سبد محصولات متنوعی در سایر تکنولوژی‌ها دارند ولی طیف محصولات ویدئوکنفرانس آن‌ها بسیار کمتر از این شرکت می‌باشد.

شرکت Polycom جزء معدود شركت‌های تولید‌كننده‌ای است كه دارای راه‌حل جامع یا اصطلاحاً Total Solution می‌باشد. بنابراین، كلیه نیاز‌های مشتریان در حوزه ویدئوكنفرانس و ارتباطات تصویری توسط محصولات و راهكار‌های این کمپانی، پوشش داده می‌شود. در این راستا، چنانچه پروژه‌های ویدئوكنفرانس نیاز به توسعه بیشتر در بعد كمی یا كیفی داشته باشند، دیگر نیاز به مذاكره با سایر تولیدکنندگان برای تأمین تجهیزات زیرساختی وجود ندارد. از طرفی دیگر با ارائه طیف بسیار وسیعی از محصولات مختلف، امكان انتخاب را برای مشتریان، بسیار ساده و راحت می‌كند.

(برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)

 

این موضوع باعث شده است تا نه تنها كیفیت محصولات تولیدی به حداكثر ممکن برسد، بلكه جدید‌ترین امكانات و استاندارد‌های جهانی در حوزه تکنولوژی را همیشه به دنیا معرفی کند.

 

 

 

 

Polycom در زمينه‌هاي VOIP نيز اقدام به ارائه انواع گوشي‌هاي تلفني با کيفييت HD کرده است، اولين محصول تجاري اين شرکت سري Sound Station  است که در سال 1992 به بازار ارائه شد.

بر اساس آمار منتشر شده از منابع رسمي، از سال 2009 تا به امروز شرکت Polycom به عنوان پرفروش‌ترين ارائه‌دهنده محصولات ويدئوکنفرانس معرفي شده است. این شرکت هم‌اکنون 3800 کارمند در سراسر دنيا دارد طبق آمارهای منتشر شده درآمد این کمپانی در سال 2008 بالغ بر 1/1 بيليون دلار در زمينه هاي ارتباط یکپارچه بوده است.

 

(برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)

Polycom تا به امروز بیش از 60 جایزه و لوح کیفیت را از سازمان‌های بین‌المللی دریافت کرده است که در سال 2009 موفق به دریافت جایزه بهترین سیستم ویدئوکنفرانس و همچنین برای دستگاه VVX 1500 D، مفتخر به دریافت جایزه بهترین سیستم IP-Telephony شده است.

اين شرکت تا کنون 11 شرکت بزرگ صوتي و تصويري را خريداري نموده و با نام تجاري Polycom به ارائه محصولات و تکنولوژي‌هاي آن‌ها مي‌پردازد. امروزه شرکت Polycom صاحب امتياز تکنولوژي‌هاي نويني همچون People&Content، Siren Codec’s، Polycom LPR و …است، بارز ترین آن‌ها تکنولوژی منحصر به فرد HD می‌باشد که کیفیت صدایی باور نکردنی را در اختیار کاربران قرار می دهد. از محصولات بي‌نظير اين شرکت دستگاه‌هايي همچون RealPresence Group و HDX 9000 مي‌باشند.

(برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)

بسیاری از سازمان‌ها در آمریکا از محصولات این شرکت برای ارتباطات یکپارچه خود استفاده می‌نمایند. بازار هدف شرکت Polycom شرکت‌های نسبتاً بزرگ و تجاری می‌باشد.

محصولات پرفروش این شرکت :

ترمینال‌های سری QDX (از رده خارج شده است)

ترمینال‌های سری HDX(6000,7000,8000,9000) (چرخه تولید متوقف شده است.)

ترمینال‌های سری جدید RealPresence Group(300,500,700)

تلفن تصویری VVX و تلفنهای مبتنی بر IP سری CX

(برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)

محصولات بخش زیر ساخت

MCU های سخت‌افزاری سری RMX(1000,1500) RealPresence

MCU های سخت‌افزاری ماژولار سری RealPresence RMX(2000,4000,large)

مرکز ضبط و آرشیو جلسات (RSS)

مدیریت شبکه ویدئوکنفرانس (CMA,DMA)

محصولات مبتنی بر پالایش ابری RealPresence® CloudAXIS™ Suite

 

(برگرفته از کتاب ویدئوکنفرانس نوشته مجید شجاعی)